دوشنبه, 13 آذر 1402 /

تاریخچه متالورژی پودر ماد صنعت

about1 

شركت متالورژي پودر ماد صنعت(MSPMCO) در سال 1386 با زمینی به مساحت 4000متر مربع(2000متر مسقف و 2000متر محوطه) در فاز یک شهرک صنعتی ارومیه با هدف تولید انواع قطعات فلزی با روش متالورژی پودر و بهره گیری از تکنولوژی و دانش فنی روز دنیا برای صنایع مختلف خودرویی، صنایع موتوری، لوازم خانگی، لوازم ساختمانی و... تاسیس گردید. پس از تاسیس شرکت عملیات ایجاد فضای لازم جهت تولید با ساخت سالن های Sinter,Compact, تکمیل کاری و انبارها و همچنین خرید و استقرار ماشین آلات و تجهیزات تولیدی، آزمایشگاه کالیبراسیون و ابزار دقیق، تامین و ساخت انواع قالب و... تا پایان سال 1389 تحقق یافت. با راه اندازی کلیه خطوط تولید در سال 1389 و افتتاح رسمی کارخانه توسط معاون محترم وزیر و مقامات عالی رتبه استانی عملا آغاز تولید نمونه های اولیه و بازاریابی و عقد قراردادهای لازم با خودروسازان و مجموعه سازان آغاز گردید. در ادامه فرآیند بازاریابی واخذ تاییدیه های لازم از مشتریان تولید انبوه  محصولات مختلف تا پایان سال 1390 میسر گردید. 

about2

 

 در سال 1390 فرآیند تولید انبوه با بیش از 10نوع محصول و تناژ ماهیانه 5 تن آغاز گردید که با عنایت به نفوذ بسیار سریع محصولات تولیدی نزد مشتریان و امکان دستیابی به پارامترهای اصلی تولید از جمله کیفیت بالای قطعات تولیدی، قیمت فروش کمتر نسبت به رقبا و قطعات وارداتی، تحویل به موقع محصولات سفارش شده، همچنین کوتاه بودن زمان سفارش محصول تا تحقق آن برای محصولات جدید این شرکت موفق به دریافت سفارش های متعدد از نظر تعداد و محصولات جدید از مشتریان گردید که افزایش تناژ تولیدی ماهیانه همراه افزایش سبد محصولات تولیدی در برنامه توسعه محصولات کارخانه قرار گرفت که عملا با برنامه ریزی صورت گرفته، علاوه بر توسعه فضای کارخانه از 4000 متر مربع به 6000 متر مربع(4000متر مسقف و 2000متر محوطه)، تنوع محصول از 10 نوع به 25 نوع همراه با افزایش تناژ تولید از 5 تن در هر ماه به 40 تن در ماه تا پایان سال 1392 تحقق یافت.

 

در سال 1393 شرکت متالورژی پودر ماد صنعت توانست با اتکا به پرسنل مجرب و مدیریت با تجربه موفق به افزایش تناژ تولیدی از 40 تن در ابتدای سال به 100 تن در انتهای همان سال گردید.

این شرکت در سال 94 در راستای توسعه کارخانه و اتخاذ رویکرد جدید در تولید انواع واترپمپ خودرو ( واترپمپ 405، واترپمپ 206 و واتر پمپ پراید) اقدام به ساخت سوله جدیدی با زیربنای 500 متر مربع نمود که با عنایت خداوند متعال در اوخر شهریور ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

about3

  • علاوه بر توسعه های کمی، کیفی، محصول، فضا ، تا پایان سال 1392 عملا با دستیابی به اهداف ذیل:
  • افزایش سهم فروش مستقیم محصولات به بازار و خودرو ساز.
  • افزایش Turn over  کارخانه.
  • ایجاد ارزش افزوده بیشتر محصولات متالورژی پودر در مجموعه های تولیدی توسط خود کارخانه.
  • افزایش سهم جذب نیروی انسانی بومی در منطقه.
  • رفع نیاز تامین انواع واترپمپ مصرف کنندگان منطقه از مراجع تامین خارج از منطقه علاوه بر فروش محصولات در سراسر کشور.
  • راه اندازی برند مادین برای محصولات صادراتی.

 

moshtari