دوشنبه, 13 آذر 1402 /

واحد کوره ها و تکمیل کاری

این واحد از چهار واحد مجزا به شرح ذیل تشکیل شده است :

 

1- واحد زینتر:

نظر به اهمیت موضوع بالانس بودن پتانسیل ظرفیت تولید در تمامی فرآیندهای تولید و همچنین امکان ایجاد تنوع تولید با محصولات مختلف از جمله آلیاژهای خاص مانند مولیبدن و نیکل و غیره و مواد غیر آهنی از قبیل انواع قطعات برنزی ، این واحد دارای دستگاه های ذیل می باشد :

-         1دستگاه کوره زینتر از نوع تسمه ای با عرض60 سانتی متر وظرفیت تولید 150 تن در ماه.

-         1دستگاه کوره زینتر از نوع تسمه ای با عرض 30 سانتی متر و ظرفیت تولید 45 تن در ماه.

-         1دستگاه کوره زینتر از نوع پوشر با اتمسفر بسته و ظرفیت تولید 67 تن در ماه جهت تولید قطعات خاص و آلیاژهای ویژه .

ضمنا جهت دستیابی به حداکثر سطح کیفیت مورد نیاز قطعات تولیدی در این واحد از نظر ساختار متالورژیکی و ظاهری و ابعادی علاوه بر تحت کنترل داشتن دما و رطوبت داخل کوره ها نیز از گازهای نیتروژن و هیدروژن با خلوص بیش از 99.999% استفاده میگردد .

 

2 - واحد عملیات حرارتی وکبود کاری :

با توجه به نیاز برخی مشتریان جهت تولید انواع قطعات متالورژی پودر با سختی های عمقی و سطحی و رنگ مورد درخواست ، این شرکت با دارابودن خط کامل عملیات حرارتی و کبود کاری با بخار آب (Steam Blacking) با ظرفیت تولید 90 تن در ماه کلیه نیاز های مشتریان را برآورده می نماید .

 

3 - واحد پلیسه گیری و خشک کن:

با توجه به لزوم تولید قطعات بدون هر گونه مشکلات پلیسه ، زنگ زدگی ، شکل ظاهری و .... این واحد مجهز به دستگاه روغن خورانی در خلاء و 2 دستگاه پلیسه گیر و همچنین 2 دستگاه خشک کن و نیز یک دستگاه پلیسه گیر سانتریفیوژ می باشد .

 

4 - واحد سایز و ماشین کاری:

از آنجائیکه دست یابی به تلرانس های ابعادی و هندسی و وضعی و همچنین اشکال برخی قطعات خاص در صنایع مختلف با روش متالورژی پودر دارای محدودیت های می باشد . لذا جهت تحقق این امر این شرکت اقدام به تقویت تجهیزات واحد تکمیل کاری نموده که از جمله آن ها می توان به تجهیزات اشاره نمود :

-          انواع پرسهای سایز اتوماتیک

-          انواع پرسهای سایز دستی

-          انواع دستگاه های تراش C.N.C

-          انواع دستگاه های دریل و قلاویز زن

 

x4   x5

moshtari